menstruacni-kalhotky.cz

Použití menstruačních kalhotek

Použití menstruačních kalhotek je velmi snadné, proto si je rychle osvojíte. V zásadě se neliší od klasického prádla s jediným rozdílem – součástí je savá a nepropustná vrstva, proto mohou plnit funkci menstruační pomůcky. Jednoduché použití a pohodlné nošení jsou těmi hlavními důvody, proč si je tolik žen již oblíbilo, a proč jejich popularita každým dnem roste. Stejně tak jako každý jiný den kalhotky obléknete a můžete se naplno věnovat svým běžným činnostem.

Menstruační kalhotky mají vícero možností využití. Tímto speciálním prádlem můžete plně nahradit své hygienické potřeby a používat je jako plnohodnotnou alternativu. Použití menstruačních kalhotek je taktéž možné v kombinaci s dalšími pomůckami (menstruační kalíšek, tampón), což ocení hlavně ženy se silnou menstruací.

Skvěle se hodí i na noc, kdy vám zajistí stoprocentní ochranu a nic tak nebude bránit bezstarostnému odpočinku. Ve dne zase oceníte to, že se nemusíte omezovat při oblékání – nehrozí totiž žádná vykukující křidélka nebo vložka rýsující se pod upnutými kalhotami.

Na co se tedy hodí?

 • Slabá menstruace
  • Ženy se slabším krvácením mají při menstruaci zkrátka jednodušší pořízení. Bezstarostně se tak mohou spolehnout na veškeré výhody menstruačních kalhotek. Dovoluje-li to síla menstruace, mohou si vybírat z „lehčích“ variant prádla. To jsou například Meracus Comfort, bezešvé bikini FLUX, krajkové SAYU, Selenacare a Snuggs pro slabou a střední menstruaci.
 • Silná menstruace
  • Ženy, které mají silnou menstruaci nemusí zoufat, protože i na ně výrobci menstruačních kalhotek myslí. Jsou zde pro ně Maracus Everyday Plus, hladké SAYU, DORINA Midi, nebo třeba Modibodi French Cut. V případě opravdu silné menstruace je samozřejmě možné použití menstruačních kalhotek v kombinaci s další pomůckou.
 • Spánek
  • Mnoho žen zjistilo, že právě na noc jsou menstruační kalhotky tou nejlepší možnou volbou. Odpadá nepříjemný pocit protékání během spánku a nic tak nebrání kvalitnímu odpočinku. Pro absolutní pocit ochrany doporučujeme kalhotky Meracus Night, SAYU na spaní, Modibodi Overnight či Dorina Midi, které mají nepropustnou vrstvu prodlouženou až k horní gumičce.

Kdy se také budou menstruační kalhotky hodit?

 • Inkontinence
  • V tomto případě by se spíše hodilo říci inkontinenční kalhotky, i když se většinou jedná o stejný kus prádla. Také pro ženy trpící inkontinencí, ať už v době těhotenství, menopauzy či při urologických potížích, si v kalhotkách se savou a nepropustnou vrstvou jistě najdou oblibu. Někteří výrobci se na ženskou inkontinenci zaměřili samostatně a vyrábí speciální inkontinenční kalhotky.
 • Bolestivá menstruace
  • Bolestivá menstruace dokáže způsobit velké nepříjemnosti a ženu kompletně vyřadit z provozu i na několik dní. Za těchto podmínek nebývá úplně komfortní používání pomůcek, které se zavádí dovnitř pochvy. I spokojené uživatelky menstruačního kalíšku tak mohou pro bolestivé dny hledat alternativu, která zvýší jejich pohodlí. A protože kalhotky plní funkci samy o sobě, stojí rozhodně minimálně za vyzkoušení.

Jak dlouho menstruační kalhotky vydrží?

Na tuto otázku nelze zcela jednoznačně odpovědět. Výdrž kalhotek závisí na celé řadě faktorů a u každé ženy se tak bude lišit. Jde především o sílu menstruace, provozované aktivity, ale také o to, jak dlouho se v nich konkrétní žena bude cítit pohodlně.

Výrobci kalhotek uvádějí, že vydrží až jeden den, tedy zhruba 8-12 hodin. To ale nemusí platit u všech žen. Abyste mohla kalhotkám začít plně důvěřovat, pořiďte si nejprve jeden kousek a vyzkoušejte jej doma. V prostředí, kde budete stoprocentně v klidu, a kde budete moci případné protečení snadno vyřešit. Díky tomu zjistíte, jak dlouho vám kalhotky vydrží a v budoucnu je tak budete používat bezstarostně a s jistotou. Výdrž se také nejspíš bude lišit v jednotlivých dnech vaší menstruace. Je velmi obvyklé, že na začátku je krvácení silnější, a postupně ztrácí na intenzitě.

Výměna mimo domov

Pokud zjistíte, že vám kalhotky opravdu vydrží celý den, máte v podstatě vyhráno. Nemusíte se totiž potýkat s jedinou nepříjemností, která se s kalhotkami pojí, a tou je výměna kalhotek mimo domov. Pokud máte silnější krvácení, nemusíte zoufat, díky různým vychytávkám zjistíte, že se vlastně nejedná až o takovou vědu.

V těchto situacích vám bude velkým pomocníkem kterákoliv z nepropustných taštiček, které jsou na trhu dnes k dostání. Před odchodem z domova si do ní uložíte jedny či více náhradních kalhotek a po výměně dovnitř zase uložíte kalhotky právě použité. Taštička je velmi diskrétní a nemusíte se obávat, že si cokoliv dalšího zašpiníte.

Výbava

Pokud vás menstruační kalhotky zaujaly a ptáte se, kolik jich potřebujete do začátku, jednoznačnou odpověď bohužel nedostanete ani zde. Minimální počet, se kterým by si měla žena vystačit po celou menstruaci, je pět kusů. Opět ale platí, že záleží na síle, a v tomto případě také délce vaší menstruace. Je také jen na vás, zda se rozhodnete kalhotky prát postupně už v průběhu menstruace, nebo je vyperete všechny najednou až po skončení. (Více o údržbě menstruačních kalhotek se dozvíte zde). Jinou spotřebu pak budou mít ženy, které se rozhodnou uchýlit výhradně k této alternativě oproti těm, které je používají pouze jako doplněk k jiné pomůcce.

Pokud s menstruačními kalhotkami začínáte, nebo se jen chystáte doplnit svou výbavu, můžete využít množstevní slevu při nákupu tří nebo pěti kusů kalhotek na e-shopech Maluna.cz nebo Snuggs.