menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky Dorina

Dorina je německá značka dámského spodního prádla, která ženy obléká již od roku 1968. Naprostá většina produktů včetně menstruačních kalhotek nese hrdé označení certifikátem Oeko-Tex a GOTS. Co neudržitelnější způsob výroby je pro značku posláním. Menstruační kalhotky Dorina přispívají k ochraně přírody, a navíc vám dodají pocit jistoty a příjemný zážitek z jejich používání za velmi dostupnou cenu. Jejich složení si můžete prohlédnout na této stránce.

Menstruační kalhotky Dorina Eco Moon se prodávají ve výhodném dvojbalení. Vybírat můžete z kombinací následujících variant:

Dorina Eco Moon Hipster

Tyto bokové kalhotky se skvěle hodí na denní nošení, šijí se z hladkého, udržitelně vyrobeného mikrovlákna. Dorina Hipster dokáží zadržet až 30 ml menstruační tekutiny, což zhruba odpovídá kapacitě dvou tampónů. Z toho důvodu se hodí i pro ženy se silnějším krvácením. Čtyřvrstvá savá, a zároveň nepropustná vrstva je antibakteriální, nemusíte tak mít obavy z množení bakterií, které by způsobovalo nepříjemný zápach.

Dorina Eco Moon Midi

Savější varianta má spíše vyšší střih a je z biobavlny. Ta zaručuje, že jsou kalhotky příjemné na dotek, a navíc krásně přilnou na jakýkoliv typ postavy. Jejich kapacita je 50 ml, což je srovnatelné se třemi tampóny. Savá vrstva je zde v zadní části prodloužená až ke gumičce, což zaručuje tu největší ochranu i během nočního převalování. Menstruační kalhotky Dorina Midi jsou proto vhodné na spaní, ale také pro ženy se silnou menstruací. Jejich vysoce savá vrstva je stejně jako u předchozí varianty nepropustná a odolná proti množení bakterií a vzniku zápachu.

Péče o menstruační kalhotky Dorina

Pokud jste si pořídila menstruační kalhotky Dorina, určitě je vyperte ještě před prvním nošením. Po každém použití kalhotky nejprve propláchněte ve studené vodě. Popřípadě je můžete rovnou předeprat za použití žlučového nebo například marseillského mýdla. Kalhotky opatrně propíráme do té doby, dokud není odtékající voda čistá. Poté můžete kalhotky vhodit do pračky, nebo je nechat uschnout. A to i v případě, že budete chtít kalhotky prát třeba druhý den. Skladování namokro jim totiž moc nesvědčí a takové zacházení by mohlo zkrátit jejich životnost.

Pro praní v pračce nastavte teplotu na 30°C, vyšší teplota není díky antibakteriální úpravě kalhotek potřeba, pouze by docházelo ke zbytečnému opotřebení materiálu. Použijte tekutý prací gel, například od značky Ulrich s mydlicí lékařskou. Práškové prací prostředky vhodné nejsou, stejně tak jako aviváže, které by mohly poškodit funkční membránu, proto se jim raději vyhněte.

Nyní nezbývá než kalhotky usušit. Protože se jejich savá část skládá z několika vrstev, pamatujte, že by měly usychat na vzdušném místě a mít kolem sebe dostatek prostoru, aby zbytečně nedocházelo k zapařování materiálů. Velmi se osvědčilo kalhotky sušit naruby, všechny vrstvy pak mají možnost proschnout rychleji.