menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky Snuggs

Na začátku roku 2019 rozšířily českou nabídku menstruační kalhotky Snuggs. Během chvíle se díky této značce a její propagaci podařilo zvýšit povědomí o této alternativě menstruační hygieny a přivést k ní mnoho žen, které o menstruačních kalhotkách do té doby neslyšely. Se Snuggs se doslova strhla lavina, těšily se obrovskému zájmu nejen veřejnosti, ale také médií.

Pro koho menstruační kalhotky Snuggs jsou?

Menstruační kalhotky Snuggs na trh vstoupily jako jednostřihové, určené pro ženy se slabší až středně silnou menstruací. Na začátku roku 2020 však výrobci představili nové modely, a to Snuggs pro silnou menstruaci a taktéž Snuggs s vysokým pasem. V současnosti se tak i Snuggs řadí mezi menstruační kalhotky, které uspokojí ženy bez ohledu na sílu menstruace a preferenci tvaru prádla.

Snuggs se hodí pro všechny ženy, které menstruují, ale také pro ženy v období šestinedělí nebo ty, které trápí inkontinence a jiné výtoky. Pokud máte slabou či středně silnou menstruaci, vystačíte si se základním provedením po celou dobu menstruace. Pokud je vaše menstruace silná, zvolte savější variantu, nebo kalhotky kombinujte s další pomůckou.

Výhody menstruačních kalhotek Snuggs

Komfort

Snuggs jsou jak okem, tak dotekem k nerozeznání od klasického dámského prádla. Díky použitým technologiím, které umožnily vyrobit takto tenký produkt, nemusíte ani v době vašich dní absolutně měnit návyky. Během menstruace plně nahradí jakoukoliv jednorázovou pomůcku, odpadají tak starosti se zaváděním, přilepováním a vyhazováním. Kalhotky ráno obléknete a celý den se můžete naplno věnovat vašim obvyklým aktivitám.

Spolehlivost

Menstruační kalhotky Snuggs v sobě obsahují až tři vrstvy absorpčních high-tech materiálů, které zvládnou pochytit stejné množství krve jako tři vložky nebo tampony. Materiály mají také schopnost vás celý den udržet v suchu a bez jakéhokoliv zápachu.

Přirozenost

Kalhotky Snuggs vám vydrží až dva roky, ušetříte tak stovky kusů jednorázových pomůcek, které byste běžně vyhodila. Výhodou pro vás je také fakt, že jsou bez jakýchkoliv chemických látek. Výrobci je dokonce nechali certifikovat OEKO-TEX standardem, který zaručuje jejich zdravotní nezávadnost.

Z čeho se menstruační kalhotky Snuggs vyrábí?

Výrobci Snuggs se vydali cestou moderních technologií, díky kterým mají kalhotky funkčnost menstruační pomůcky. Do vývoje materiálů byli zapojeni experti z Technické univerzity v Liberci. Veškeré potřebné vrstvy se podařilo smrsknout do neuvěřitelných 1,5 mm, což je šířka srovnatelná s klasickým prádlem.

Savou vrstvu tvoří rychleschnoucí látka, která má schopnost odvést vlhkost od těla, tím vám zaručí to největší pohodlí bez zapařování a jakéhokoliv diskomfortu. Další vrstvou je vysoce absorpční high-tech materiál, který je vhodný jak pro slabou, tak pro silnou menstruaci. Podle typu kalhotek se počet vrstev této látky liší, varianta pro silnou menstruaci by měla mít savost až tří vložek nebo tamponů. Díky hygienické vrstvě kalhotky nezapáchají. Ve spodní části se nachází nepropustná vrstva ze speciálně vyvinutého materiálu, na který se můžete spolehnout, nepropustí ani kapku. I přesto však vrstva zůstává prodyšná, kalhotky i vaše kůže proto dýchají. Na konkrétní složení jednotlivých vrstev se můžete podívat zde.

Jak dlouho menstruační kalhotky Snuggs vydrží?

Po konzultaci s gynekology, se maximální doporučená doba nošení stanovila na 8-12 hodin. U každé ženy se však bude reálná výdrž více či méně lišit především s ohledem na sílu menstruace. Roli také bude hrát, jaké aktivity žena při menstruaci vykonává – jestli bude například přes den spíše sedět, nebo bude sportovat. Podle měření výrobců obecně platí, že má savější varianta kalhotek Snuggs výdrž až tří kusů vložek či tamponů. Přesto doporučujeme, pokud je to možné, kalhotky nejprve vyzkoušet v domácím prostředí, kde máte vždy možnost prádlo vyměnit. V budoucnu už si pak budete jistá, jak dlouho konkrétně vám kalhotky vydrží.

Výrobce uvádí, že menstruační kalhotky Snuggs si svou funkčnost zachovají minimálně po dobu 50 vyprání, což zhruba odpovídá jednomu až dvěma rokům intenzivního používání. Pokud chcete Snuggs používat jako jedinou pomůcku pro období menstruace, měly by vám stačit čtyři kusy. Opět ale vezměte v potaz sílu vašeho krvácení a také to, jak často budete kalhotky prát – zda postupně již v průběhu cyklu, nebo všechny najednou po skončení menstruace.

Péče o menstruační kalhotky Snuggs

Jak jste se už dozvěděli v sekci o údržbě menstruačních kalhotek, také u Snuggs platí, že je třeba dodržovat konkrétní pokyny stanovené výrobcem. Při dodržení instrukcí si Snuggs zachovají svou funkčnost po dobu 50 vyprání.

Menstruační kalhotky Snuggs po použití nejprve propláchněte ve studené vodě (tip od výrobce: některé uživatelky kalhotek si je s sebou berou do sprchy, kde je mohou pohodlně vyprat). Poté perte na 40 °C v pračce, nebo v ruce. Prát klidně můžete s ostatním prádlem. Použijte tekutý prací prostředek, aby se nepoškodila nepropustná vrstva, a naopak se vyhněte aviváži. Čisté kalhotky nechte usušit. Obvykle jsou do rána suché a připravené k dalšímu použití.

1. Vypláchněte
2. Vyperte na 40 °C
3. Usušte