menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky Pinke Welle

Německou značku Pinke Welle založily dvě kamarádky Susanne Roos Lima a Katja Grathwohl, aby ženám a dívkám nabídly ekologickou a udržitelnou alternativu dámské hygieny od první menstruace. Menstruační kalhotky Pinke Welle se vyrábí v řadě střihů i barevných provedeních, vybrat si můžete z variant pro slabou, střední či silnou menstruaci. Hlavním pilířem této firmy je především udržitelnost, kterou zajistit se jí snaží hned čtyřmi cestami:

 • Snížení odpadu
  • Omezování produkce odpadu je pro Pinke Welle samozřejmostí. Proto spolupracuje s partnery, kteří ve své výrobě vyhlásili plastovým odpadům válku.
 • Balení
  • Firma zaručuje dodání produktů bez plastů a dalších zbytečných obalů, které nakonec končí na skládkách. Místo toho používají hedvábný papír, který lze použít opakovaně.
 • Bez biocidů
  • Produkty této značky neobsahují biocidy, které jsou potenciálně nebezpečné pro životní prostředí, ale také zdraví lidí a zvířat. Tyto látky se mohou prostřednictvím čistíren odpadních vod dostat také do vody a půdy.
 • Veganské
  • Udržitelnost znamená v pojetí Pinke Welle také ochranu zvířat, z toho důvodu jejich produkty neobsahují žádné živočišné přísady. To dokládají certifikace Cruelty free a Vegan PETA.

Výhody menstruačních kalhotek Pinke Welle

 • Jsou stylové a elegantní.
 • Udrží vás v suchu. Mají varianty pro slabou i silnou menstruaci a na jejich absorpční vrstvu je spolehnutí.
 • K intimním partiím jsou extra šetrné. Šité jsou z prodyšných materiálů, z velké části z bavlny a bambusové viskózy.
 • Neškrtí a nezařezávají se, jsou měkoučké a jemné.

Varianty kalhotek

Firma Pinke Welle nabízí celou řadu kalhotek různých střihů a savostí. To je opravdu skvělá zpráva pro všechny ženy, protože si tak mohou vybrat přesně podle svých představ a potřeb. V následujících odstavcích bude představeno několik základních typů, které ve stejném pořadí najdete také v galerii níže. Složení jednotlivých variant najdete na této stránce.

Pinke Welle Bikini

Kalhotky Pinke Welle Bikini pojmou až 20 ml tekutiny, což zhruba odpovídá dvěma tamponům. Hodí se tedy pro ženy se slabou a středně silnou menstruací. Absorpční vrstva začíná vepředu přibližně 10 cm od pasu kalhotek a vzadu končí až úplně nahoře. Bambusová viskóza a bavlna se starají o skvělou prodyšnost a příjemný pocit na dotek. Klasický střih bikin ocení ženy všech věkových kategorií. Vybírat můžete z červené, modré, azurové a černé varianty.

Pinke Welle Moře

Pohodlný klasický střih menstruačních kalhotek Pinke Welle Moře se středně nízkým pasem zakončuje elegantní krajka. Prádlo má kapacitu 30 ml, tedy asi tří klasických tamponu, uplatníte je tedy při středně silné i silné menstruaci. Savá vrstva z bavlněného froté začíná zepředu 5 cm od gumičky a vzadu je protažena až nahoru. Kalhotky mají velmi dobrou savost a díky vnější nylonové tkanině jsou výjimečně prodyšné.

Pinke Welle Klasik

Tento oblíbený kousek na první pohled zaujme širokou krajkou a zvýšeným pocitem pohodlí při nošení. Taktéž pojmou až 30 ml, tedy tři tampony, hodí se tedy na středně silné i silné krvácení. Absorpční vrstva je protažena po celé délce, díky tomu je zajištěna spolehlivá ochrana před protečením klidně i v noci.

Pinke Welle Tropicana

Nechte se zavést do tropického podnebí s menstruačními kalhotkami Pinke Welle Tropicana. Toto prádlo se díky své savosti hodí i na velmi silnou menstruaci, pojmou totiž až 40 ml tekutiny, což odpovídá čtyřem klasickým tamponům. Absorpční vrstva navíc vede po celé délce, od pasu vpředu až k pasu vzadu, tudíž jste opravdu plně chráněná. Bambusová viskóza a bavlna propůjčují kalhotkám prodyšnost a příjemný pocit na dotek.

Jak menstruační kalhotky Pinke Welle fungují?

Ve dnech, kdy máte silnou menstruaci, můžete kalhotky nosit 8-12 hodin jako plnohodnotnou náhradu místo vložek a tamponů. U extra silné menstruace bude třeba kalhotky vyměnit po kratší době, nebo je můžete použít jako „pojistku“ v kombinaci s další hygienickou pomůckou. Kalhotky mohou využít také ženy trpící inkontinencí.

Menstruační kalhotky Pinke Welle vypadají jako běžné dámské spodní prádlo. Uvnitř však mají integrovanou funkční vložku, která vám zaručí bezpečí a pohodlí. Tato vložka se skládá ze čtyřvrstvé technologie, která je schopna zajistit až 30 ml tekutiny (to odpovídá zhruba 3 tamponům regular). Vrstvy ale zůstávají velmi tenké, proto nedochází k „plenkovému pocitu“ a ani nepříjemnému šustění.

 • Dotyková vrstva
  • rychloschnoucí vnitřní podšívka, která přenáší vlhkost rychlostí blesku
 • Absorpční vrstva
  • savý materiál, který kapalinu pohltí a drží jako houba
 • Nepropustná vrstva
  • vodotěsná membrána, která vlhkost nepropustí ven
 • Vnější vrstva
  • prodyšná a hedvábně měkká vnější látka z bambusové viskózy, bavlny, nebo nylonu

Péče o kalhotky Pinke Welle

Po každém použití kalhotky nejprve propláchněte pod studenou tekoucí vodou. Pokračujte do té doby, dokud nebude odtékající voda bez zbarvení. Následně můžete kalhotky vyprat v pračce spolu s ostatním prádlem. Doporučujeme kalhotky před praním vložit do pracího sáčku, abyste zamezily zbytečnému opotřebení materiálů. Zvolte cyklus pro jemné prádlo a pračku nastavte na 40 °C, již při této teplotě dochází k odstranění bakterií a nečistot. Po vyprání nechte své menstruační kalhotky Pinke Welle volně uschnout.

Pozor: Nesušte v sušičce, nepoužívejte bělicí prostředky, aviváž a nežehlete.