menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky Selenacare

Obliba menstruačních kalhotek mezi českými ženami stále roste, což vede k neustálému rozšiřování nabídky na našich pultech. Jednou z alternativ jsou také menstruační kalhotky Selenacare. Ty vyrábí rakouská značka Selena, která se taktéž věnuje látkovým vložkám a menstruačním kalíškům.

Vybrat si můžete ze dvou barev a rovnou čtyř různých střihů podle toho, na jaký tvar prádla jste zvyklá: Active, Classic a Hipster a Brasiliana. Jednotlivé varianty se také mírně liší svým složením.

Pro koho Selenacare jsou

Menstruační kalhotky Selenacare jsou správnou volbou zejména pro ženy se slabou a středně silnou menstruací. Pro ženy se silnou menstruací doporučujeme kalhotky kombinovat s další pomůckou (například menstruační kalíšek). Jejich kapacita je až 15 ml (během menstruace žena v průměru ztrácí asi 50 ml krve), na jejich výdrž má však samozřejmě vliv také to, zda jste v pohybu, nebo zda na kalhotkách v průběhu dne sedíte. Pokud s kalhotkami teprve začínáte, určitě je nejprve vyzkoušejte doma, kde případné protečení nebude problém. Později už budete sama vědět, jak dlouho vám kalhotky vydrží, to je u každé ženy individuální.

Z čeho se menstruační kalhotky Selenacare vyrábí

  • A – Dotyková vrstva: rychle absorbuje krev a odvádí ji od těla tak, abyste stále byla v suchu. Tato vrstva je rovněž opatřena antibakteriální ochranou, která působí proti jejich množení a zabraňuje také zápachu.
  • B – Savá vrstva: tato vrstva je vysoce absorpční.
  • C – Nepropustná vrstva: tato vrstva se skládá z membrány, která plní ochrannou funkci. Zároveň je dostatečně prodyšná.
  • D – Vnější vrstva: je vyrobena z materiálů, které jsou šetrné k pokožce a zajišťují tak pohodlné nošení.  

Kalhotky v sobě kombinují různé materiály tak, aby byly funkční a zároveň příjemné pro nošení. (Konkrétní složení si můžete přečíst u jednotlivých typů menstruačních kalhotek Selenacare). Naleznete zde materiály jako je bavlna, polyester, polyester s polyuretanem, elastan, nylon atd.

Menstruační kalhotky Selenacare zaručují antibakteriální ochranu až po dobu 50 vyprání. Za tuto funkci vděčí oxidu titaničitému a chloridu sodnému, kterými jsou ošetřeny. Stříbro je přírodní prvek a jeho antimikrobiální účinky jsou založené na volných kationtech. Protože jsou ionty stříbra pozitivně nabité a bakteriostatické, neumožňují množení bakterií. Díky tomu stačí prát kalhotky na pouhých 30 °C.

Množství stříbra, které se postupně z kalhotek vymývá, přírodě nijak neubližuje. Odpovídá totiž přirozenému obsahu stříbra v půdě nebo horninách. Naopak nízká teplota praní snižuje množství spotřebované energie a tím přispívá k ochraně životního prostředí.

Údržba kalhotek Selenacare

Pokud chcete, aby vám menstruační kalhotky vydržely co nejdéle, je vždy potřeba dodržovat pokyny konkrétního výrobce. U jednotlivých značek se totiž může postup lišit. Při správné péči mají kalhotky Selenacare stejnou životnost jako běžné spodní prádlo. Antibakteriální ochrana je zaručena pro prvních 50 vyprání.

Použité menstruační kalhotky nejdříve předeperte v ruce a poté je můžete ještě vyprat v pračce. Díky antibakteriální vrstvě je úplně dostačující kalhotky vyprat na 30 °C za použití pracího gelu, nejlépe některého z ekologických alternativ. Naopak se určitě vyhněte aviváži a bělidlu, nepropustná vrstva by se mohla poškodit. Vyprané prádlo nechte uschnout volně na vzduchu. Vhodné není ani použití sušičky, kalhotky nežehlete. Nezapomeňte na vyprání před prvním použití.