menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky Selenacare

Obliba menstruačních kalhotek mezi českými ženami pořád roste, což vede k rozšiřování nabídky na našich pultech. Jednou z alternativ jsou také menstruační kalhotky Selenacare. Ty vyrábí rakouská značka Selena, která se taktéž věnuje látkovým vložkám a menstruačním kalíškům.

Vybrat si můžete ze dvou barev a rovnou čtyř různých střihů podle toho, na jaký tvar prádla jste zvyklá: Active, Classic a Hipster a Brasiliana. Jednotlivé varianty se také mírně liší svým složením a vyrábí se ve třech velikostech. Značka Selena začala později šít také inkontinenční kalhotky, ty ocení zejména ženy, které trápí únik moči.

Pro koho Selenacare jsou

Menstruační kalhotky Selenacare jsou správnou volbou zejména pro ženy se slabou a středně silnou menstruací. Pro ženy se silnou menstruací doporučujeme kalhotky kombinovat s další pomůckou (například menstruační kalíšek). Jejich kapacita je až 15 ml, na jejich výdrž má však samozřejmě vliv také to, zda jste v pohybu, nebo zda na kalhotkách v průběhu dne sedíte. Pokud s kalhotkami teprve začínáte, určitě je nejprve vyzkoušejte doma, kde případné protečení nebude problém. Později už budete sama vědět, jak dlouho vám kalhotky vydrží, to je u každé ženy individuální. Kalhotky Selenacare Brasiliana pojmou 5 ml, jsou tedy vhodné pouze na lehké krvácení či špinění, použít je můžete také jako pojistku k další pomůcce.

Z čeho se menstruační kalhotky Selenacare vyrábí

  • A – Dotyková vrstva: rychle absorbuje krev a odvádí ji od těla tak, abyste stále byla v suchu. Tato vrstva je rovněž opatřena antibakteriální ochranou, která působí proti množení bakterií a zabraňuje tak zápachu.
  • B – Savá vrstva: tato vrstva je vysoce absorpční.
  • C – Nepropustná vrstva: tato vrstva se skládá z membrány, která plní ochrannou funkci. Zároveň je dostatečně prodyšná.
  • D – Vnější vrstva: vyrábí se z materiálů, které jsou šetrné k pokožce a zajišťují tak pohodlné nošení.  

Kalhotky v sobě kombinují různé materiály tak, aby byly funkční, a zároveň příjemné pro nošení. Naleznete zde materiály jako je bavlna, polyester, polyester s polyuretanem, elastan, nylon atd. Přesné složení menstruačních kalhotek Selenacare, ale také všech dalších značek dostupných na českém trhu, najdete na této stránce.

Menstruační kalhotky Selenacare zaručují antibakteriální ochranu až po dobu 50 vyprání. Za tuto funkci vděčí oxidu titaničitému a chloridu sodnému, kterými jsou ošetřeny. Stříbro je přírodní prvek a jeho antimikrobiální účinky jsou založené na volných kationtech. Protože jsou ionty stříbra pozitivně nabité a bakteriostatické, neumožňují množení bakterií. Díky tomu stačí prát kalhotky na pouhých 30 °C.

Množství stříbra, které se postupně z kalhotek vymývá, přírodě nijak neubližuje. Odpovídá totiž přirozenému obsahu stříbra v půdě nebo horninách. Naopak nízká teplota praní snižuje množství spotřebované energie a tím přispívá k ochraně životního prostředí.

Údržba kalhotek Selenacare

Pokud chcete, aby vám menstruační kalhotky vydržely co nejdéle, dbejte na pokyny konkrétního výrobce. U jednotlivých značek se totiž může postup lišit. Při správné péči mají kalhotky Selenacare stejnou životnost jako běžné spodní prádlo. Antibakteriální ochrana vydrží prvních 50 vyprání.

Použité menstruační kalhotky nejdříve předeperte v ruce, a poté je vyperte v pračce. Díky antibakteriální vrstvě úplně stačí kalhotky vyprat na 30 °C za použití pracího gelu, nejlépe nějakého ekologického. Naopak se určitě vyhněte aviváži a bělidlu, nepropustná vrstva by se mohla poškodit. Vyprané prádlo nechte uschnout volně na vzduchu. Vhodné by nemělo přijít do sušičky, ani jej nežehlete. Nezapomeňte na vyprání před prvním použití.