menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky SAYU

Menstruační kalhotky SAYU šije česká rodinná firma, která funguje již od roku 2019. Jejich vizí bylo ženám nabídnout variantu menstruační hygieny, která svou kvalitou uspokojí i ty nejnáročnější, a zároveň bude splňovat jejich představu o designu, provedení a funkčnosti. Vývoj technologie, navrhování střihů, hledání materiálů a také následné testování na vlastní kůži zabralo ženám ze SAYU rok. V současnosti si tak můžete koupit hotový, praxí prověřený produkt. SAYU se šijí z lokálních materiálů, což je činí jedinečnými. Výrobci si dali velmi záležet, aby nabídli to nejlepší a ženám tak v období jejich dní zaručili pocit luxusu a svobody.

Z čeho se menstruační kalhotky SAYU vyrábí

Kalhotky mají všitou funkční vložku: dotykovou vrstvu tvoří jemný úplet z merino vlny. Ta je termoregulační, velmi příjemná na dotek, zaručuje pocit sucha, a navíc má antibakteriální účinky. Menstruační tekutina je přes merino vlnu odváděna do savé vrstvy z bambusu, který má výbornou savost, výrazně vyšší než běžně používaná bavlna. Díky antibakteriálním účinkům bambusu nedochází ke vzniku nepříjemného zápachu. Pod savou vrstvou se nachází speciální nepropustná membrána SAYUtech. Ta byla vyvinuta přímo pro účely menstruační pomůcky odborníkem na nanotechnologie a následně otestována na české univerzitě.

SAYU byly vůbec první kalhotky u nás, které využívaly výhod merino vlny, nyní na českém trhu najdete také kalhotky značky Modibodi. Že se jedná o materiál s mnoha přednostmi se přesvědčte zde:

  • Hedvábná na dotek
  • Antibakteriální účinky
  • Zamezuje vzniku zápachu
  • Přirozeně elastická
  • Termoregulační schopnosti
  • Odvádí vlhkost
  • Prodyšná i po navlhnutí

Přesné složení kalhotek SAYU, ale také všech dalších menstruačních kalhotek najdete na stránce o údržbě kalhotek.

Varianty kalhotek SAYU

Tyto české menstruační kalhotky jsou velmi pohodlné, bezpečné a ekologické. Se SAYU však, díky různým kombinacím barev, střihů a krajek, zažíváte také pocit elegance a krásy. Nabídka menstruačních kalhotek se neustále rozrůstá. Zakoupit s můžete krajkové brazilky na tu nejslabší menstruaci, elegantní bokové střihy, ale také prádlo do pasu a na noc, které má vysokou savost.

Kalhotky s nízkou savostí

Pokud máte slabou menstruaci, nebo hledáte pouze pojistku k nějaké další menstruační pomůcce, vystačíte si s kalhotkami s nízkou savostí. Vyzkoušet můžete třeba klasický sportovní střih v modrém nebo růžovém provedení. Jestli upřednostňujete bokové spodní prádlo, budou pro vás lepší volbou nízké menstruační kalhotky SAYU s krajkou, ať už v borbó, modré, nebo béžovomodré variaci. Velmi oblíbené jsou také krajkové brazilky. Někdo se však může cítit pohodlněji ve vyšším prádle, v tom případě zvolte tyto krajkové kalhotky do pasu.

Kalhotky se střední savostí

Na běžné nošení pro ženy se středně silnou menstruací jsou vhodné například tyto šedé kalhotky ozdobené krajkou v klasickém vykrojeném střihu. V nabídce je najdete také v růžovém provedení s krémovou krajkou.

Kalhotky s vysokou savostí

Na silnou menstruaci volte kalhotky s vysokou savostí, které vám zajistí spolehlivou každodenní ochranu. Jestli máte ráda klasiku, vyzkoušejte klasicky střižené kalhotky v černém nebo tělovém provedení. Mezi savějšími kalhotkami SAYU však najdeme také modely do pasu, a to buď hladké, nebo s transparentními boky. Také zde je v nabídce i béžové provedení. Pokud máte dokonce velmi silnou menstruaci, můžete vyzkoušet bordó kalhotky s krajkou. Tyto kalhotky mají v přední části prodlouženou savou vrstvu, hodí se tedy pro ženy, které krvácejí hlavně v přední straně prádla, použít je můžete také na spaní. Savá vrstva z bambusové viskózy je zde zdvojená pro ještě vyšší savost.

Kalhotky na spaní

Zdvojenou a prodlouženou savou vrstvu mají také SAYU kalhotky na spaní. Díky nim se vyspíte zcela v klidu, bez obav z možného protečení a zašpinění postele. Pro běžné denní nošení je ocení ženy s obzvláště silnou menstruaci.

Jak dlouho menstruační kalhotky SAYU vydrží

Funkční vložka má díky zvoleným materiálům výborné savé schopnosti a s pomocí nepropustné membrány zaručuje spolehlivou ochranu na 8–12 hodin (v závislosti na síle vaší menstruace). Pokud chcete výdrž kalhotek prodloužit, můžete je použít společně s menstruačním tamponem či kalíškem.

Pro účely výzkumu byla membrána testovaná na 30 pracích cyklů bez újmy. Samotné ženy ze SAYU však své kalhotky vystavily intenzivnímu a častému praní, aby otestovaly jejich reálnou výdrž. Krajky i gumičky skvěle drží a neztrácí barvu, membrána je plně funkční, vlna stále měkká a příjemná. Pokud se budete při praní řídit pokyny výrobců, budou kalhotky dlouhou dobu vypadat jako nové.

Použití menstruačních kalhotek SAYU

Vlna je proteinové vlákno, které samo o sobě brání rozkladu a množení mikroorganismů, podobné schopnosti má také bambus. Kalhotky tak stačí prát pouze na 40 °C, aniž by bylo potřeba použít dodatečné dezinfekce.

Kalhotky rozhodně vyperte už před prvním použitím, teprve poté se aktivuje jejich savost, která se každým dalším praním zvyšuje. Po každém nošení kalhotky opatrně vypláchněte ve studené vodě, pomoci si můžete marseillským mýdlem nebo lanolinovým mýdlem. Poté perte v pračce, klidně s ostatním prádlem, maximálně na 1000 otáček při teplotě 40 °C. Pokud kalhotky nechcete prát hned, nechte je po ručním vypláchnutí naruby uschnout a skladujte nasucho.

Důležité je použití tekutého pracího prostředku (sypký prací prostředek by mohl poškodit membránu). Nejlepší variantou pak je použít některý z ekologických pracích gelů, které jsou funkční, ale zároveň šetrné a bez zbytečné chemie. Kalhotkám SAYU nejvíce prospěje speciální prostředek na vlnu, který se postará o jejich merino vrstvu. Aby se jemné materiály co nejméně opotřebovaly, perte kalhotky v sáčku na praní. Vyvarujte se aviváži. Kalhotky nechte uschnout otočené naruby. Pro výměnu mimo domov jistě oceníte praktickou taštičku.

Doporučení: Mimo menstruaci kalhotky skladujte v uzavíratelném boxu. Merino je přírodní materiál, který chutná molům šatním. 🙂