menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky SAYU

Menstruační kalhotky SAYU vyrábí česká rodinná firma, která byla založena v roce 2019. Jejich vizí bylo ženám nabídnout variantu menstruační hygieny, která svou kvalitou uspokojí i ty nejnáročnější z nich, a zároveň bude splňovat jejich představu o designu, provedení a funkčnosti. Vývoj technologie, navrhování střihů, hledání materiálů a také následné testování na vlastní kůži zabralo ženám ze SAYU rok. V současnosti si tak můžete koupit hotový a praxí prověřený produkt.

Nové české menstruační kalhotky jsou velmi pohodlné, bezpečné a ekologické. Se SAYU však, díky různým kombinacím barev, střihů a krajek, zažíváte také pocit elegance a krásy. Co se týká střihů, SAYU se šijí v nízkém provedení s krajkou, dále ve vyšším provedení a existuje také varianta do pasu. Vybírat můžete z krajkových designů, které nejsou tolik savé a hodí se spíše na slabší menstruaci, nebo jako doplněk k jiné menstruační pomůcce. A z hladkých, černých kalhotek, které mají zdvojenou savou vrstvu a mohou je použít i ženy se silnou menstruací.  Na jemné krvácení, nebo jako pojistka jsou pak vhodné brazilky vysokého střihu, které plnohodnotně nahradí slipovku.

Menstruační kalhotky SAYU šije česká firma s dlouhou tradicí převážně z lokálních materiálů. Je to právě výběr materiálů, který SAUY činí jedinečnou značkou. Výrobci si dali velmi záležet, aby nabídli to nejlepší a ženám tak v období jejich dní zaručili pocit luxusu a svobody.

Z čeho se menstruační kalhotky SAYU vyrábí

Kalhotky mají všitou funkční vložku: dotykovou vrstvu tvoří jemný úplet z merino vlny. Ta je termoregulační, velmi příjemná na dotek, zaručuje pocit sucha, a navíc má antibakteriální účinky. Menstruační tekutina je přes merino vlnu odváděna do savé vrstvy z bambusu, který má výbornou savost, výrazně vyšší než běžně používaná bavlna. Díky jeho antibakteriálním účinkům omezuje tvorbu nepříjemného zápachu. Pod savou vrstvou se nachází speciální nepropustná membrána SAYUtech, která byla vyvinuta přímo pro účely menstruační pomůcky odborníkem na nanotechnologie a následně otestována na české univerzitě.

SAYU jsou vůbec první kalhotky, které využívají výhod merino vlny. Že se jedná o materiál s mnoha přednostmi se přesvědčte zde:

  • Hedvábný na dotek
  • Antibakteriální účinky
  • Zamezuje vzniku zápachu
  • Přirozeně elastická
  • Termoregulační schopnosti
  • Odvádí vlhkost
  • Prodyšná i po navlhnutí

Jak dlouho menstruační kalhotky SAYU vydrží

Funkční vložka má díky zvoleným materiálům výborné savé schopnosti a s pomocí nepropustné membrány zaručuje spolehlivou ochranu na 8–12 hodin (v závislosti na síle Vaší menstruace). Pokud chcete výdrž kalhotek prodloužit, můžete je použít společně s menstruačním tamponem či kalíškem.

Pro účely výzkumu byla membrána testovaná na 30 pracích cyklů bez újmy. Samotné ženy ze SAYU však své kalhotky vystavily intenzivnímu a častému praní, aby otestovaly jejich reálnou výdrž. Krajky i gumičky skvěle drží a neztrácí barvu, membrána je plně funkční, vlna stále měkká a příjemná. Pokud se budete při praní řídit pokyny výrobců, budou kalhotky dlouhou dobu vypadat jako nové.

Údržba

Vlna je proteinové vlákno, které samo o sobě brání rozkladu a množení mikroorganismů, podobné schopnosti má také bambus. Kalhotky tak stačí prát pouze na 40 °C, aniž by bylo potřeba použít dodatečné dezinfekce.

Kalhotky rozhodně vyperte už před prvním použitím, teprve poté se aktivuje jejich funkčnost, která se každým dalším praním zvyšuje. Po každém nošení kalhotky opatrně vypláchněte ve studené vodě, pomoci si můžete marseillským mýdlem nebo lanolinovým mýdlem. Poté perte v pračce, klidně s ostatním prádlem, maximálně na 1000 otáček při teplotě 40 °C. Pokud kalhotky nechcete prát hned, nechte je po ručním vypláchnutí naruby uschnout a skladujte nasucho.

Důležité je použití tekutého pracího prostředku (sypký prací prostředek by mohl poškodit membránu). Nejlepší variantou pak je použít některý z ekologických pracích gelů, které jsou funkční, ale zároveň šetrné a bez zbytečné chemie. Kalhotkám SAYU nejvíce prospěje speciální prostředek na vlnu, který se postará o jejich merino vrstvu. Aby se jemné materiály co nejméně opotřebovaly, perte kalhotky v sáčku na praní. Vyvarujte se aviváži. Kalhotky nechte uschnout otočené naruby.