menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky Modibodi

V roce 2011, na počátku cesty australské značky Modibodi, stála vize spodního prádla, které by ženám pomohlo vyřešit problémy s protékáním při menstruaci a s inkontinenčními potížemi. Po dvou letech výzkumu, vývoje a testování vhodných technologiích spatřily světlo světa první menstruační kalhotky Modibodi. Od roku 2013 nabízí značka různé druhy nepropustného spodního prádla s jedinečnou technologií Modifier, která získala patent. Kromě menstruačních kalhotek s australskou merino vlnou vyvinuli také menstruační plavky pro ženy a dívky, menstruační kalhotky pro slečny a mladé ženy ModibodiRED, vlhkost odvádějící spodní prádlo a inkontinenční spodky pro muže.

Proč právě značka Modibodi?

Již ze své podstaty je menstruační prádlo krokem udržitelným směrem. Modibodi podobně jako i další výrobci spodního prádla dbá na to, aby měli jednotlivé kroky firmy pozitivní společenský i environmentální dopad. Mimo jiné se angažuje v oblasti menstruační chudoby, která se týká mnoha žen a dívek, především v rozvojových zemích. Pro značku Modibodi je také charakteristické, že ženská těla ukazuje reálně v jejich přirozenosti, bez dodatečných úprav a retuší. Skutečné zobrazování skutečných žen je jedním ze společenských tabu, které se zakladatelka Kristy Chong snaží prolomit.

Modibodi prádlo obdrželo certifikaci podle STANDARDU 100 společností OEKO-TEX®. Jde o mezinárodní certifikační systém pro kontrolu textilií, které jsou a musí být vyrobené výhradně z nezávadných materiálů. Znamená to, že neobsahují škodlivé chemikálie a jsou bezpečné pro vaši pokožku.

Varianty kalhotek Modibodi

Nabídka prádla Modibodi je opravdu široká, a to do barev, střihů i savostí. V první řadě byste se měla zorientovat podle síly vaší menstruace – pokud krvácíte pouze slabě, vystačíte si s kalhotkami s nižší absorpcí, pokud máte silnou menstruaci, volte savější kalhotky. Běžné je, že se síla krvácení v průběhu menstruace mění, v tom případě můžete kombinovat kalhotky s různou absorpcí.

Kalhotky s nejnižší savostí

Menstruační kalhotky Modibodi Classic Thong Super Light jsou hladká bambusová tanga. Hodí se pro tu nejslabší menstruaci, špinění, nebo občasný únik moči. Jejich kapacita je pouze 5 ml, tedy zhruba jeden klasický tampon.

Kalhotky s nízkou savostí

Prádlo označené jako Light-Moderate se hodí pro ženy se slabší a středně silnou menstruací ke každodennímu nošení. Můžete je také použít jako pojistku k další menstruační pomůcce. Kapacitu mají 10 ml, tedy jako dva tampony, savou vrstvu mají pouze v mezinoží.

Na výběr zde jsou například Bikini z řady Classic, které jsou spíše nižšího střihu, zezadu zakrývají asi dvě třetiny zadečku. Bikini z řady Sensual jsou zepředu navíc zdobeny elegantní krajkou. Pro ženy, které upřednostňují nohavičkové kalhotky, jsou zde Classic Boyleg, které mají rovný pas a plně zakrývají hýždě. Vyrábí se v černé a béžové variantě. Také tento střih se šije v elegantním provedení Sensual s pružnou krajkou. Výrobce myslel i na ženy, které mají rády vyšší střihy kalhotek a navrhl pro ně kalhotky Hi-Waist Bikini, opět v černé a béžové variantě. Vysoký pas zdobí hezká krajka, vzadu zakrývají asi dvě třetiny zadečku.

Kalhotky s vyšší savostí

Menstruační kalhotky Modibodi se střední až vyšší savostí mají kapacitu 15 ml, což odpovídá 2-3 jednorázovým tamponům. Hodí se pro ženy se silnější menstruací, které je mohou použít buď samostatně, nebo jako pojistku před protečením k další hygienické pomůcce. Savou vložku mají všitou v mezinoží.

Jestli je pro vás tato varianta vhodná, můžete si vybrat například bezešvé Seamfree Bikini v černé nebo béžové barvě. Tyto kalhotky se šijí z nylonu, mají nižší střih a zakrývají asi dvě třetiny hýždí. Z bambusu se pak vyrábí elegantní kalhotky s názvem French Cut z řady Sensual. Oproti předchozímu střihu jsou o něco vyšší a zdobí je pružná krajka. Šijí se v černé a béžové barvě. Také zde najdete variantu pro ženy, které preferují prádlo do pasu. Kalhotky Seamfree Full Brief jsou hladké, bezešvé, nylonové kalhotky vysokého střihu. Ať už si zvolíte černé nebo béžové provedení, zajistí vám díky zvýšenému pasu to největší pohodlí klidně i při bolestivé menstruaci.

Kalhotky na spaní

Menstruační prádlo s označením Heavy-Overnight je určené pro silnou menstruaci, jeho savost odpovídá 3-4 tamponům, což je 20 ml. Díky prodloužené nepropustné vrstvě, která vede až k zadní gumičce, vám poskytnou jistotu i během spánku. Nemusíte se tak obávat nečekaných nehod a ušpiněné postele.

Oblíbený střih kalhotek Classic Bikini najdete také ve variantě s vysokou savostí. Střihem vyšší jsou pak menstruační kalhotky Hi-Waist Bikini z řady Sensual – bambusové kalhotky zdobené elegantní krajkou. Pokud si potrpíte na vyšší střihy, vyzkoušejte kalhotky do pasu Full Brief. Vybrat si můžete hladké bambusové kalhotky vysokého střihu s gumičkou z řady Classic.

Kalhotky Maxi – 24h

Menstruační kalhotky Modibodi Maxi – 24h se hodí pro tu nejsilnější menstruaci, a to díky své nadstandardní kapacitě 50 ml, která odpovídá 10 klasickým tamponům. Protože mají savou a nepropustnou vrstvu zepředu i zezadu protaženou až k horní gumičce, budete plně chráněna také v noci, ať už spíte na břiše, nebo na zádech. Jak již vyplývá z názvu, toto prádlo můžete bez obav použít i v situacích, kdy nemáte možnost kalhotky celý den vyměnit.

Ženy s velmi silnou menstruací mohou vyzkoušet třeba Classic Bikini, hladké černé bambusové kalhotky nižšího střihu, které se hodí pro každou příležitost. Zadní část překrývá asi dvě třetiny zadečku. O něco vyšší jsou pak Hi-Waist Bikini z řady Sensual. Kalhotky mají pohodlný střih pod pupík a zdobí je elegantní krajka. Velkou novinkou bylo rozšíření nabídky o Recycled Seamfree Full Brief – bezešvé nylonové kalhotky vysokého střihu. A jak již název napovídá, použitým materiálem je udržitelně vyrobený nylon, který je měkký, hladký, prodyšný a pohodlný stejně jako nylon nerecyklovaný.

Menstruační kalhotky ModibodiRED

Firma připravila kolekci také pro mladé ženy a dívky, které si tak mohou užívat všech výhod této pomůcky, a navíc udržitelnou cestou. Dívčí menstruační kalhotky ModibodiRED se šijí v menších velikostech, využít je mohou i slečny, které právě začaly menstruovat. Stejně jako ostatní menstruační prádlo, využívá i ModibodiRED unikátní australskou technologii Modifier. RED se oproti dámským menstruačním kalhotkám liší ve velikostech a výběru vzorů a potisků.

Z čeho jsou menstruační kalhotky Modibodi?

Udržitelnost se promítá i do materiálů, které Modibodi k výrobě prádla používá. Snaží se také maximálně zajistit, aby jejich dodavatelé spolupracovali s výrobci, kteří praktikují ekologické a etické postupy.

 • Bambus 
  • je udržitelný materiál. Jeho pěstování nevyžaduje používání hnojiv ani pesticidů, není tolik náročný na zavlažování a nezpůsobuje půdní erozi.
 • Merino 
  • je biologicky odbouratelný materiál, který je obnovitelný, odvádí vlhkost a je přirozeně antimikrobiální. Použitá vlna je z 95 % z australského merina. V Modibodi spolupracují s certifikovanými farmáři, v jejichž chovech jsou ovce zdravé a šťastné. Pokud máte rádi merino, koukněte také na nabídku českých menstruačních kalhotek SAYU.
 • Bio bavlna
  • pěstování konvenční bavlny spotřebuje v celosvětovém měřítku až 16 % insekticidů a 7 % pesticidů. Organická bavlna se pěstuje bez použití škodlivých látek, což chrání nejen ekosystém, ale i pracovníky na bavlnových polích před vystavením toxickým chemikáliím. Dochází k menšímu okyselení půdy i menší půdní erozi. Organická bavlna je měkká, prodyšná a hypoalergenní, takže je ideální volbou pro výrobu spodního prádla. 
 • Recyklovaný nylon 
  • je měkký, hladký, prodyšný a pohodlný úplně stejně jako nylon nerecyklovaný. Použití recyklovaného materiálu vyjadřuje přístup značky k udržitelnosti: využít k životnému prostředí přátelštější materiál všude, kde to jen jde. Tím, že se nevyrobí nylon nový, ušetří se energie a sníží emise uhlíku.

Jak funguje patentovaná Modifier Technology ™

 • svrchní (dotyková) vrstva je 100% merino z ovčí vlny – odvádí vlhkost, je antimikrobiální a zajišťuje pocit sucha
 • prostřední savá vrstva je froté z mikrovlákna, bezpečně pohltí tekutinu a zápach a nepustí je dál
 • poslední vrstva je nepropustná, ale prodyšná ochrana. Zůstáváte v suchu a nic neprotéká.

Přesné složení kalhotek Modibodi a všech ostatních značek dostupných na českém trhu najdete na této stránce.

Menstruační plavky Modibodi

Menstruační plavky Modibodi přinášejí možnost koupání během vašich dní bez nutnosti zavádět tampon, či jinou menstruační pomůcku. Plavání, nebo jen čas strávený v létě u vody pro vás díky nim může být zas o něco pohodlnější. Menstruační plavky fungují na podobném principu jako menstruační kalhotky: jsou nepropustné, ale prodyšné. Vlhkost pohltí dovnitř, neprotékají a nezanechávají nikde obtisky.

Plavky Modibodi mají v oblasti klínu speciální, zvenčí neviditelnou třívrstvou „vložku“, která absorbuje menstruační krvácení a nepropustí ho dál. Použitá technologie je tenká, takže menstruační plavky vypadají jako normální plavky a jejich funkce je zcela diskrétní. Plavky mají absorpci 10 ml, tedy jako dva tampony, na rozdíl od kalhotek si tedy neporadí se silnou menstruací. Vhodné jsou pro slabou menstruaci, během špinění, ale také při inkontinenci.

V nabídce jsou jednodílné plavky One Piece, a to v černém a tmavě modrém provedení. Pokud se raději koupete či opalujete v dvojdílných plavkách, vyzkoušejte spodní plavkový díl Bikini Brief, taktéž v černé nebo modré barvě. I zde výrobce myslí na mladé, menstruační plavky se šijí také v dívčí kolekci ModibodiRED.

Jak pečovat o menstruační kalhotky Modibodi?

 • Před prvním nošením kalhotky vyperte.
 • Po použití prádlo vypláchněte ve vlažné vodě. Pokračujte do té doby, dokud nebude odtékající proud čistý. Nepoužíváme žlučové mýdlo, merinu to nedělá dobře, stejně jako výrazné mnutí či drbání.
 • Následně kalhotky vyperte v pračce na 30°, vyšší teplota by mohla poškodit jemnou merino vlnu. Pro zachování životnosti doporučujeme použít tekutý prací gel na vlnu a kalhotky vložit do pracího pytlíku na jemné prádlo. Vyhněte se aviváži, bělidlům a změkčovačům.
 • Vyprané kalhotky otočte naruby a nechte uschnout. Nepokládejte přímo na topení.

Doporučení: Mimo menstruaci kalhotky skladujte v uzavíratelném boxu. Merino je přírodní materiál, který chutná molům šatním. 🙂