menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky Meracus

Menstruační kalhotky Meracus šije česká firma Meracus od roku 2016. Kalhotky jsou z podobných materiálů jako látkové vložky, které firma také vyrábí. Na domácím trhu se tato značka menstruačních kalhotek objevila jako první a českým ženám tak nabídla alternativu k zahraničním produktům, které již nějakou dobu předtím existovaly. Díky zpětné vazbě uživatelek jsou kalhotky v průběhu let inovovány. Naposledy k tomu došlo v roce 2020, kdy řadu rozšířilo několik nových modelů.

V současnosti v nabídce naleznete variantu pro každodenní nošení Meracus Everyday, které se vyrábí jak pro slabou a střední, tak pro silnější menstruaci. Milovnice krajek jistě ocení jejich alternativu Meracus Elegant, která se taktéž hodí pro běžné nošení. Na přání zákaznic pak vznikla celobavlněná varianta Meracus Comfort, která zajistí tu nejpohodlnější ochranu při slabší menstruaci. Na noc, nebo hodně silnou menstruaci jsou nejvhodnější kalhotky Meracus Night. Kalhotky Meracus můžete zakoupit v klasické černé barvě, nebo ve světle růžovém provedení. Modely Everyday a Comfort se šijí v bokovém a vyšším střihu.

Jak menstruační kalhotky Meracus vypadají

Menstruační kalhotky Meracus se šijí z pevnějšího materiálu než běžné dámské prádlo. Meracus Elegant, Everyday a Night jsou lesklé a jejich povrch by se dal pocitově přirovnat k plavkovině. Výjimkou je model Meracus Comfort, který se šije z bavlny a zaručuje tak maximální pohodlí. Kolem stehen mají kalhotky gumičkou, která dobře těsní. To je nutné k tomu, aby prádlo dobře sedělo na svém místě, nevytahovalo se, a nedošlo tak k protečení.

Střihem se od běžných kalhotek ničím neliší, kvůli savým vrstvám jsou však na dotek oproti jiným značkám o něco silnější. To má za výsledek, především u variant plus a night, vysokou savost, kterou oceníte hlavně v noci nebo při silnější menstruaci.

Co se týká dotykové vrstvy, kalhotky Meracus ji mají z tenkého bavlněného úpletu, který je velmi příjemný na dotek a má optimální savost, pomůže tedy zachovat pocit sucha. Savou vrstvu tvoří bavlněný materiál. Díky PULu, funkční vrstvě, která se skvěle osvědčila u látkových vložek, jsou kalhotky nepropustné, ale zároveň prodyšné. Tato vrstva vám dává jistotu, že kalhotky neprotečou, aniž by docházelo k nepříjemnému zapařování. Přesné složení jednotlivých variant kalhotek Meracus najdete na této stránce.

Typy a varianty Meracus kalhotek

Pokud se rozhodnete vyzkoušet české menstruační kalhotky Meracus, můžete vybírat z různých variací střihů a savostí:

Meracus Everyday

Pro ženy, kterým vyhovuje jednoduchý střih, jsou zde menstruační kalhotky Meracus Everyday. Vybrat si můžete mezi bokovým a vyšším provedením podle toho, na co jste zvyklá. Meracus Everyday se vyrábí ve verzi Standard, která se hodí pro ženy se slabším krvácením, nebo třeba jako pojistka k menstruačnímu kalíšku či jiné pomůcce. Ženy se silnější menstruací ocení variantu Plus, která je ze všech kalhotek nejvíce savá. Tyto kalhotky při srovnávacích testech nejdéle vydržely a neprotekly. Nově je savá vrstva ještě prodloužená.

Meracus Elegant

Varianta Elegant je navíc opatřena zdobivou krajkou, i v období vašich dnů vám to přeci může slušet. Tento střih kalhotek patří už roky mezi bestsellery. Také kalhotky Meracus Elegant se vyrábějí pro ženy se slabou i silnou menstruací.

Meracus Comfort

Bavlněné kalhotky Meracus Comfort se hodí pro ženy se slabou menstruací, ale také pro ženy, které hledají vhodný doplněk například k menstruačnímu kalíšku. Hodí se pro trénink volné menstruace nebo pro slabší inkontinenci. Model vznikl na přání zákaznic, které toužily po spolehlivé, a zároveň co nejvíce pohodlné variantě. Bavlněná látka se krásně přizpůsobí jakémukoliv typu postavy a kalhotky jsou téměř zaměnitelné s běžným spodním prádlem.

Meracus Night

Tato varianta má více savých vrstev, hodí se tedy na noc nebo pro ženy se silnější menstruací. Díky prodloužené nepropustné vrstvě, která je protažena až k horní gumičce, jsou skvělou alternativou pro ženy, které mají problémy s protečením během noci. Je však vhodná i pro běžné denní nošení, kdy vám zajistí dlouhotrvající ochranu. Proto je ocení také ženy, které nemají možnost kalhotky v průběhu dne vyměnit.

Původní černé kalhotky doplnily na začátku roku 2020 také kalhotky ve světle růžovém provedení. Firma se tím snažila vyjít vstříc ženám, které v práci nosí bílé kalhoty, ale také mladým dívkám, pro které jsou přeci jen líbivější než černá varianta. V růžovém provedení najdete model Meracus Comfort a Meracus Everyday.

Údržba Meracus kalhotek

Pokud chcete, aby vám menstruační kalhotky vydržely co nejdéle, je vždy potřeba dodržovat pokyny konkrétního výrobce. U jednotlivých značek se totiž může postup lišit. Údržba menstruačních kalhotek je téměř stejná jako údržba látkových vložek. Před prvním použitím prádlo určitě vyperte.

Menstruační kalhotky Meracus se dají běžně prát na teplotu 40 °C i na 60 °C (na takto vysokou teplotu lze prát pouze tuto značku). Jak si můžete přečíst také v sekci o údržbě menstruačních kalhotek, nejlépe uděláte, když kalhotky nejdříve předeperete ve vlažné vodě s pomocí žlučového mýdla, marseillského mýdla, nebo jiného odstraňovače skvrn a pro praní použijete ekologický prací prostředek. Pokud máte Meracus v krajkovém provedení, raději použijte pytlík na praní, aby se krajka nepoškodila. Kalhotky sušte volně na šňůře (ideálně na slunci) či v blízkosti topení (umisťovat kalhotky přímo na topení nedoporučujeme).