menstruacni-kalhotky.cz

Výrobci menstruačních kalhotek

Na našem českém trhu se v dnešní době vyskytuje několik značek menstruačních kalhotek, ze kterých si ženy mohou vybírat. Dávno již neplatí, že se při výběru zohledňuje pouze síla menstruace. Výrobci menstruačních kalhotek se zejména v posledních letech posunuli o dost dále, a máme tak před sebou rozmanitou nabídku plnou nejrůznějších střihů, barev i použitých materiálů.

Dorina

Tato německá značka se zabývá výrobou dámského spodního prádla již od roku 1968. V současnosti v její nabídce nalezneme právě menstruační kalhotky, které se šijí ve dvou střizích. Střih Hipster se hodí na denní nošení, pro slabou i silnější menstruaci. Varianta Midi je pak díky své savosti a dlouhé funkční vrstvě vhodná pro velmi silnou menstruaci, nebo na spaní. O obou variantách a údržbě kalhotek Dorina se dozvíte více na této stránce.

Flux

Menstruační prádlo Flux vyrábí britská firma od roku 2017. Značka stojí na velmi ušlechtilých principech, které dodržuje již od svého založení. Pokud tedy hledáte co možná nejudržitelnější variantu, jsou to právě výrobci menstruačních kalhotek Flux, kteří toto zaručují. Jedná se například o dobré pracovní podmínky, spravedlivé mzdy a přiměřenou pracovní dobu zaměstnanců. Při výrobě prádla z těch neudržitelnějších materiálů jsou dodržovány všechny environmentálně odpovědné principy. Firma je tak hrdým nositelem proměny textilního průmyslu směrem k „do budoucna orientované“ cirkulární ekonomice současně s tím, že ženám dopřávají pocit bezstarostnosti a sebejistoty i ve chvíli, kdy menstruují. Více o značce Flux si přečtěte tady.

Love Luna

Menstruační kalhotky Love Luna pochází ze vzdálené Austrálie. Přesto jsou českým ženám snadno dostupnou, cenově lákavou a oblíbenou alternativou menstruačního prádla. Firma v současnosti vyrábí tři různé střihy klasických menstruačních kalhotek a také jedny v bambusovém provedení. Na své si zde přijdou i ženy, které trpí inkontinencí. Love Luna totiž vyvinula speciální inkontinenční kalhotky s patentovanými švy, které zajistí tu pravou ochranu při úniku moči. V nabídce tohoto výrobce najdeme také menstruační kalhotky určené pro mladé dívky. Toto prádlo se vyrábí z příjemných bavlněných látek v dětských velikostech. Pro detailnější informace o značce klikněte zde.

Meracus

Značka Meracus byla první firmou, která začala šít menstruační kalhotky v České republice, v roce 2016 se tak stala alternativou k zahraničním značkám. Meracus dále šije také látkové vložky, oblečení a další doplňky. Na trhu již mají své místo, a to především díky široké nabídce různých druhů prádla. Vybírat můžete mezi variantami na silnou a slabou menstruaci, mezi několika střihy a materiály. Zavedenou černou barvu později doplnily Meracus kalhotky v růžovém provedení. Detailní informace o menstruačních kalhotkách Meracus čtěte zde.

Modibodi

Modibodi je australská značka a její příběh začal tím, že se jedna žena (zakladatelka značky) odmítla smířit s poporodní inkontinencí a s protékajícími menstruačními pomůckami. Výrobci menstruačních kalhotek Modibodi nabízí od roku 2013 různé druhy nepropustného spodního prádla. V dnešní nabídce najdeme kromě dámských kalhotek, také nepropustné kalhotky pro dívky, pro muže, nebo třeba také menstruační plavky. Vrstvu, které zabraňuje protékání tvoří jedinečná technologie Modifier, která získala patent. Pro menstruační kalhotky Modibodi je typická savá vrstva z měkoučké merino vlny, která zajišťuje ten největší komfort a výbornou savost. O značce Modibodi se dočtete více na této stránce.

Pinke Welle

Německá značka menstruačního prádla Pinke Welle představuje ekologickou a udržitelnou alternativu hygieny pro ženy a dívky již od první menstruace. Ke konzervativním střihům vytvořily konkurenci elegantními a svůdnými kalhotkami v pestrých barvách. Kromě toho nabízí také různé savosti – jak pro slabou, tak silnou menstruaci. Hlavní pilíř, o který se firma opírá, je udržitelnost. Pokud se o značce chcete dozvědět více, klikněte zde.

SAYU

Menstruační kalhotky SAYU jsou dalším přírůstkem do nabídky českého menstruačního prádla, jejich prodej byl spuštěn ke konci roku 2019. Kalhotky SAYU se pyšní vysokou propracovaností, kvalitními materiály a důrazem na lokálnost. Navíc nabízí různé variace barev a střihů, včetně krajek a jejich nabídka se neustále rozrůstá. Také výrobci značky SAYU zpracovali několik variant savostí – od ochrany při špinění po velmi silnou menstruaci, včetně kalhotek na noc. Více o SAYU naleznete zde.

Selenacare

Značka Selena byla založena v Rakousku, a kromě menstruačních kalíšků a látkových vložek vyrábí právě menstruační kalhotky. Kalhotky Selenacare jsou vhodné spíše pro ženy se slabší až střední menstruací. Vybírat můžete ze čtyř střihů: Classic, Active, Hipster a Brasiliana. Další informace o Selenacare zde v odkazu.

Snuggs

Menstruační kalhotky Snuggs strhly na jaře roku 2019 doslova lavinu. Menstruační kalhotky se dostaly do zorného pole médií, což vyvolalo zájem velkého množství žen, které je chtěly vyzkoušet. Tyto české kalhotky se pyšní kombinací high-tech materiálů a nanovláken, které zaručují pocit sucha po celý den. Díky těmto speciálně vyvinutým technologiím vytvořili výrobci menstruačních kalhotek Snuggs velmi tenký produkt, který je jen obtížně rozeznatelný od běžného dámského prádla. O značce Snuggs si můžete přečíst zde.

Thinx

Menstruační kalhotky Thinx se vyrábí v USA a jsou celosvětově velmi populární. Nabízí celou škálu střihů i různé savosti, na českých pultech je však nedohledáte. Jejich objednání z Ameriky je trochu komplikovanější kvůli delší dodací lhůtě a nutnosti zaplacení cla. Naštěstí se již domácí nabídka rozrostla do té míry, že si snadno vybere každá žena, která by chtěla menstruační prádlo vyzkoušet.

Lali Panties

Vedle klasických menstruačních kalhotek zde máme také například Lali Panties, které se v zásadní věci liší. Tyto kalhotky sice disponují nepropustnou vrstvou, nelze je však považovat za plnohodnotnou alternativu menstruační hygieny, protože nemají vrstvu savou. Lali Panties jsou tedy vhodné především jako pojistka například při používání menstruačního kalíšku, které firma taktéž vyrábí.

Gentle Day

Další (ne)menstruační kalhotky vyrábí v Litvě firma Gentle Day. Není do nich všita ani savá ani nepropustná vrstva, naopak u nich něco přebývá. Kalhotky Gentle Day, které jsou vyrobeny z bio bavlny, v sobě mají všitou kapsičku na křidélka vložky. To ocení zejména mladé dívky při převlékání na tělocvik, ale také ženy, které si přejí vložku nosit co možná nejvíce diskrétně.