menstruacni-kalhotky.cz

Výrobci menstruačních kalhotek

Na našem českém trhu se v dnešní době vyskytuje několik značek menstruačních kalhotek, ze kterých si ženy mohou vybírat. Dávno již neplatí, že se při výběru zohledňuje pouze síla menstruace. Výrobci menstruačních kalhotek se oproti minulým letům posunuli o dost dále, což umožňuje rozmanitou nabídku plnou různých střihů i barev.

Dorina

Tato německá značka se zabývá výrobou dámského spodního prádla již od roku 1968. V současnosti v její nabídce nalezneme právě menstruační kalhotky, které se šijí ve dvou různých střizích. Střih Hipster se hodí na denní nošení, pro slabou i silnější menstruaci. Varianta Midi je pak díky své savosti a dlouhé funkční vrstvě vhodná pro velmi silnou menstruaci, nebo na spaní. O obou variantách a údržbě kalhotek Dorina se dozvíte více na této stránce.

Love Luna

Menstruační kalhotky Love Luna pochází ze vzdálené Austrálie. Přesto jsou českým ženám v současnosti dostupnou, cenově lákavou a oblíbenou alternativou menstruačního prádla. Firma v současnosti vyrábí tři různé střihy klasických menstruačních kalhotek a jedny další v bambusovém provedení. Na své si zde přijdou i ženy, které trpí inkontinencí. Love Luna totiž vyvinula speciální inkontinenční kalhotky s patentovanými švy, které zajistí tu pravou ochranu při úniku moči. V nabídce tohoto výrobce jsou také menstruační kalhotky určené pro mladé dívky. Toto prádlo se vyrábí z příjemných bavlněných vzorů v dětských velikostech. Pro detailnější informace klikněte zde.

Meracus

První české kalhotky značky Meracus vznikly jako alternativa zahraničním kalhotkám v roce 2016. Vyrábí je firma Meracus, která šije také látkové vložky, oblečení a další doplňky. Na trhu již mají své místo, a to především díky široké nabídce různých druhů. Vybírat můžete mezi variantami na silnou a slabou menstruaci a mezi vícero střihy. Zavedenou černou barvu později doplnily Meracus kalhotky v růžovém provedení. Detailní informace o menstruačních kalhotkách Meracus čtěte zde.

SAYU

Menstruační kalhotky SAYU jsou zatím nejnovějším přírůstkem do nabídky v České republice, jejich prodej byl spuštěn ke konci roku 2019. Kalhotky SAYU se pyšní propracovaností, kvalitními materiály a důrazem na lokálnost. Jako první nabízí různé variace barev a střihů, včetně krajek. Také výrobci značky SAYU zpracovali dvě varianty savosti – pro ženy se silnou a se slabou menstruací. Více o SAYU naleznete zde.

Selenacare

Značka Selena byla založena v Rakousku, a kromě menstruačních kalíšků a látkových vložek vyrábí právě menstruační kalhotky. Kalhotky Selenacare jsou vhodné spíše pro ženy se slabší až střední menstruací. Vybírat můžete ze čtyř střihů: Classic, Active, Hipster a Brasiliana. Další informace o Selenacare zde v odkazu.

Snuggs

Menstruační kalhotky Snuggs strhly na jaře roku 2019 doslova lavinu. Menstruační kalhotky se dostaly do zorného pole médií, což vyvolalo zájem velkého množství žen, které je chtěly vyzkoušet. Tyto české kalhotky se pyšní kombinací high-tech materiálů a nanovláken, která zaručuje pocit sucha po celý den. Díky těmto speciálně vyvinutým technologiím vytvořili výrobci menstruačních kalhotek Snuggs velmi tenký produkt, který je jen obtížně rozeznatelný od běžného dámského prádla. O značce Snuggs si můžete přečíst zde.

Thinx

Menstruační kalhotky Thinx se vyrábí v USA a jsou celosvětově velmi populární. Nabízí celou škálu střihů i různé savosti, na českých pultech je však nedohledáte. Jejich objednání z Ameriky je trochu komplikovanější kvůli delší dodací lhůtě a nutnosti zaplacení cla. Naštěstí se již domácí nabídka rozrostla do té míry, že si snadno vybere každá žena, která by chtěla tuto alternativu vyzkoušet.

Lali Panties

Vedle klasických menstruačních kalhotek zde máme také například Lali Panties, které se v zásadní věci liší. Tyto kalhotky sice disponují nepropustnou vrstvou, nelze je však považovat za plnohodnotnou alternativu menstruační hygieny, protože nemají vrstvu savou. Lali Panties jsou tedy vhodné především jako pojistka například při používání menstruačního kalíšku, který firma také vyrábí.

Gentle Day

Další (ne)menstruační kalhotky vyrábí v Litvě firma Gentle Day. Není do nich všita ani savá ani nepropustná vrstva, naopak u nich však něco přebývá. Kalhotky Gentle Day, které jsou vyrobeny z bio bavlny, v sobě mají všitou kapsičku na křidélka vložky. To ocení zejména mladé dívky při převlékání na tělocvik, ale také ženy, které si přejí vložku nosit diskrétně.