menstruacni-kalhotky.cz

Menstruační kalhotky FLUX

Menstruační kalhotky FLUX vyrábí britská firma, která funguje od roku 2017 a zavázala se naplňovat celou řadu ušlechtilých principů. Jejich cíl nespočívá pouze v obrovské úspoře odpadů, který vzniká při používání klasických jednorázových pomůcek. Stojí si také za tím, že své prádlo vyrábí z těch nejudržitelnějších materiálů a při produkci dodržují environmentálně odpovědné postupy. Firma je tak hrdým nositelem proměny textilního průmyslu směrem k „do budoucna orientované“ cirkulární ekonomice.

Materiál pro výrobu kalhotek se zpracovává z buků, jedná se tedy o obnovitelnou surovinu. Díky tomu, že jej firma odebírá z odpovědných zdrojů (v tomto případě rakouských), je také uhlíkově neutrální. Další výhodou je jeho kompostovatelnost a biologická rozložitelnost, což v praxi znamená, že produkt může být po skončení své životnosti navrácen zpět zemi. Veškeré použité materiály mají navíc certifikát ÖEKO-Tex, ten dokládá, že jsou bezpečné pro vaši pokožku.

Menstruační kalhotky FLUX vyrábí v Číně rodinný výrobce s více než 50letými zkušenostmi. Všechny továrny, se kterými spolupracují, podléhají auditům a jsou schváleny BSCI – Business Social Compliance Initiative (jde o systém, který má podpořit udržitelné pracovní podmínky na celém světě). Chvályhodným krokem je také to, že za každé prodané kalhotky firma věnuje jednu opakovatelně použitelnou látkovou vložku dívce ohrožené menstruační chudobou. O boji proti menstruační chudobě se můžete dočíst například zde.

Jak menstruační kalhotky FLUX fungují

Každé kalhotky jsou složeny z několika funkčních vrstev, které vás udrží svěží, v suchu a chráněné. A to i v případě velmi silné menstruace.

  1. Svrchní vrstva (dotyková) odsává vlhkost, takže se cítíte stále v suchu
  2. následuje antibakteriální vrstva, ta brání množení bakterií a tvorbě nepříjemného zápachu
  3. „chytrá“ savá vrstva pohlcuje vlhkost
  4. nepropustná, ale prodyšná vrstva – celodenní ochrana před nežádoucími nehodami

Varianty kalhotek FLUX


Menstruační kalhotky FLUX se vyrábí v celé řadě variant střihů a savostí, není tedy pochyb, že si z nabídky každá žena vybere to správné pro sebe. Protože je možností opravdu mnoho, bude nejjednodušší vybírat právě podle zmíněných absorpcí.

Light Flow

Tyto kalhotky mají savost dvou tamponů, hodí se především pro ženy se slabou menstruací. Popřípadě je můžete použít jako pojistku k nějaké další menstruační pomůcce. Nabízí se v několika různých střizích. Vyzkoušet můžete například „neviditelné“ Bikini Light, které jsou nízké, vykrojené a bezešvé. Jejich úkolem je, abyste se během vašich dní cítila co nejpohodlněji.

Moderate Flow

Kalhotky FLUX označené savostí moderate jsou správnou volbou pro středně silnou menstruaci, jejich absorpce odpovídá třem tamponům. I zde můžete vybírat z různých střihů. FLUX Essential Brief Moderate jsou klasické, středně vysoké kalhotky vyrobené z bavlny, které vám zajistí ten největší komfort. Další možností jsou například Essential Hipster Moderate – také z bavlny – oproti předchozímu modelu jsou však více vykrojené.

Heavy Flow

Pokud máte silnou menstruaci, doporučujeme zvolit menstruační kalhotky FLUX s nejvyšší savostí. Prádlo označené savostí heavy má absorpční sílu čtyř tamponů. Vybrat si můžete třeba elegantní model Bikini Heavy, které jsou středně vysoké a v pase mají jemnou krajku. Další možností pro silnou menstruaci jsou Boyshorts Heavy, které jsou taktéž středně vysoké a v pase mají gumu s logem značky (na obrázku níže). Pokud preferujete střih do pasu, zvolte kalhotky Hi-Waste Heavy, vysoké elegantní kalhotky určené pro silnou menstruaci.

Jak používat menstruační kalhotky FLUX

Použití menstruačních kalhotek FLUX je velmi snadné a není zde žádný zásadní rozdíl oproti ostatním značkám. Kalhotky vyperte v pračce před prvním použitím. V závislosti na síle vaší menstruace můžete kalhotky bezpečně nosit až 12 hodin, nebo do naplnění jejich kapacity. Prádlo pak jednoduše opláchněte ve vlažné vodě, dokud nebude odtékající voda bez zabarvení. Dále kalhotky vyperte v pračce na 30-40°C bez použití aviváže a změkčovačů. Nyní již můžete kalhotky volně usušit (ne v sušičce). Tip: Pro rychlejší schnutí obraťte kalhotky naruby. Detailnější postup a informace o materiálech jednotlivých značek naleznete na této stránce.